بازار آریا
بنیانگذار ادوبی و خالق پی‌دی‌اف از دنیا رفت
دوشنبه 30 فروردین 1400 - 4:59:22 AM
برترینها
بازار آریا - چارلز گسچه که شرکت فناورانه ادوبی را سال 1982 همراه جان وارناک بنیان نهاد و نقشی اساسی در به وجود آمدن قالب سند حمل‌پذیر یا پی‌دی‌اف داشت، روز جمعه در 81 سالگی در کالیفرنیا از دنیا رفت. راه‌اندازی شرکت ادوبی و بیرون آمدن نرم‌افزارهای محبوب و کاربردی آکروبات، ایلاستریتر، پره‌میر، پی‌دی‌اف و فتوشاپ انقلابی بزرگ در دنیای فناوری‌های صوتی و تصویری به وجود آورد.
بی‌بی‌سی: چارلز گسچه که شرکت فناورانه ادوبی را سال 1982 همراه جان وارناک بنیان نهاد و نقشی اساسی در به وجود آمدن قالب سند حمل‌پذیر یا پی‌دی‌اف داشت، روز جمعه در 81 سالگی در کالیفرنیا از دنیا رفت.
راه‌اندازی شرکت ادوبی و بیرون آمدن نرم‌افزارهای محبوب و کاربردی آکروبات، ایلاستریتر، پره‌میر، پی‌دی‌اف و فتوشاپ انقلابی بزرگ در دنیای فناوری‌های صوتی و تصویری به وجود آورد. با این حال، گسچه 10 سال پس از بنیان نهادن ادوبی موضوع یک پرونده آدم‌ربایی شد و چهار روز هم در اسارت رباینده‌ها ماند.
آدم‌رباهای مسلح در 1992 گسچه را در دفترش ربودند و به مکانی در هالیستر کالیفرنیا بردند. آنها برای آزاد کردن او پول خواسته بودند و چهار روز بعد، یکی از متهمان پرونده با 650 هزار دلار پول نقد بازداشت شد و پلیس را به محل پنهان کردن گسچه برد. سال 2009 باراک اوباما در کاخ سفید از گسچه و وارناک میزبانی و مدال ملی فناوری را به آنها اهدا کرد.

https://www.aryabazar.com/Fa/News/577634/بنیانگذار-ادوبی-و-خالق-پی‌دی‌اف-از-دنیا-رفت
بستن   چاپ