بازار آریا
بلیت پرواز تهران - مشهد یک میلیون تومان شد
يکشنبه 30 خرداد 1400 - 17:18:46
برترینها
بازار آریا - قیمت بلیت پرواز تهران-مشهد در آستانه میلاد امام رضا (ع) برای امروز و فردا (30 و 31 خرداد 1400) نایاب شده و برای روز‌های 1 و 2 تیرماه نیز با قیمت‌های نجومی به فروش می‌رسد. تا پیش از این قیمت بلیت تهران مشهد زیر 500 هزار تومان و در بازه 300 تا 500 هزار تومان به فروش می‌رسید.
خبرگزاری مهر: قیمت بلیت پرواز تهران-مشهد در آستانه میلاد امام رضا (ع) برای امروز و فردا (30 و 31 خرداد 1400) نایاب شده و برای روز‌های 1 و 2 تیرماه نیز با قیمت‌های نجومی به فروش می‌رسد. تا پیش از این قیمت بلیت تهران مشهد زیر 500 هزار تومان و در بازه 300 تا 500 هزار تومان به فروش می‌رسید.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: افزایش قیمت سفر‌های هوایی که اخیرا رخ داده، غیر قانونی است و ایرلاین‌ها باید به نرخ‌های توافق شده برگردند.
قیمت بلیت پرواز تهران-مشهد در آستانه میلاد با سعادت امام رضا (ع) برای امروز و فردا (30 و 31 خرداد 1400) نایاب شده و برای روز‌های 1 و 2 تیرماه نیز با قیمت‌های نجومی به فروش می‌رسد.
تا پیش از این قیمت بلیت تهران مشهد زیر 500 هزار تومان و در بازه 300 تا 500 هزار تومان به فروش می‌رسید؛ اما برخی ایرلاین‌ها اقدام به فروش بلیت یک طرفه این پرواز تا یک میلیون تومان و بالاتر کرده‌اند که به افزایش 100 درصدی منجر شده است.
سخنگوی سازمان هواپیمایی: افزایش قیمت بلیت هواپیما غیر قانونی است
در همین ارتباط حسن ذیبخش در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص افزایش اخیر قیمت بلیت هواپیما گفت: سازمان هواپیمایی کشوری با افزایش قیمت بلیت هواپیما مخالف است.
وی افزود: همه ایرلاین‌ها باید نرخ بلیت را به نرخ مصوب برگردانند؛ در صورت ضرورت افزایش قیمت، پیشنهاد شرکت‌های هواپیمایی باید در شورای عالی هواپیمایی کشوری مطرح شود.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: هر گونه افزایش قیمت باید با نظر نهایی وزیر راه و شهرسازی باشد.
به گفته ذیبخش، در حال حاضر افزایش قیمتی که رخ داده، فاقد هیچیک از مراحل قانون مذکور است و ایرلاین‌ها بدون هماهنگی با سازمان هواپیمایی کشوری اقدام به افزایش قیمت کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: سازمان هواپیمایی کشوری برخورد لازم را با شرکت‌های هواپیمایی متخلف انجام خواهد داد؛ در شرایط فعلی کشور، این اتفاق اصلاً رخداد مناسبی نیست.
وزیر راه: هیچ گونه افزایش قیمت بلیت هواپیما و قطار نداشته‌ایم
دقایقی قبل نیز محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در گفت وگوی زنده با خبر رادیو ضمن تکذیب برگزاری نشست شورای عالی ترابری در خصوص افزایش قیمت بلیت قطار و شورای عالی هواپیمایی برای قیمت بلیت هواپیما، گفت: هیچ شرکت هواپیمایی و حمل و نقل ریلی حق افزایش قیمت بلیت ندارند.

https://www.aryabazar.com/Fa/News/599922/بلیت-پرواز-تهران---مشهد-یک-میلیون-تومان-شد
بستن   چاپ